Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

GÜMÜŞHANE İLİNE 2015 YILINDA 4.250.000 TL YATIRIM

Şubat 28, 2015

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür V. Sn Nurettin TAŞ Gümüşhane’de,

Gümüşhane Şube Müdürlüğünden brifing alan Sn Nurettin TAŞ, toplantının ardından tescil süreci devam etmekte olan Karşıyaka Tabiat Parkı’nda incelemeler yaptı. Bu incelemesinin ardından Gümüşhane Belediyesinin Geçici Hayvan Barınağı proje sahasında incelemelerine devam etti.

Öğleden sonra Kürtün İlçesi’ne geçen Sn Nurettin TAŞ 03.12.2014 tarihinde Tabiat Parkı ilan edilen Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı’nda incelemelerini sürdürdü.

GENEL MÜDÜR SİVİL TOPLUMU UNUTMADI

Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Sn Hasan PİR ve Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sn Niyazi GÜL’ü makamında ziyaret eden Genel Müdürümüz, Gümüşhane ilindeki projelerimiz hakkında bilgi verip, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini aldı.

ÜLKEMİZİN İLK DOĞAL ORTAMDA KEKLİK ÜRETİM TESİSİ GÜMÜŞHANEDE

Korunan alan incelemelerine devam edecek olan Sn Nurettin TAŞ, 28.02.2015 tarihinde Kelkit ilçesinde bu yıl içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacak olan yıllık 10.000 adet kapasiteli Kanatlı Yaban Hayvanları Üretim Merkezi’nin kurulacağı alanda incelemelerine devam edecek. Kurulacak Üretim Merkezi doğal ortamda Keklik üretimi yapılacak ilk tesis olma özelliği taşıyor. Kelkit ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği kurulmuş olup, Üretim Merkezinin kuruluşuyla birlikte hizmete alınacaktır.

Genel Müdürümüz, Şiran Tomara Şelalesi Tabiat Parkı ve Köse İlçesinde bulunan mesire yerinde incelemelerini sürdürdü.

Ayrıca Genel Müdür V. Sn Nurettin TAŞ, Gümüşhane’ye Torul Limni Gölü Tabiat Parkı’na konaklama tesisleri (kır evleri), ziyaretçi merkezi ve kır lokantası yapımının tamamlandığı müjdesi ile Gümüşhane Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinin yapımına başlanacağı müjdesini de verdi.

Gümüşhane ilinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü olarak bugüne kadar 1.248.000 TL yatırım yapıldığını, 2015 yılındaki faaliyetler için 4.250.000 TL yatırım yapılacağını ve yatırımların hız kesmeden süreceğini bildirdi.